O nás

Co stálo za zrodem Econata? 


Jmenuji se Hanka a kdybych měla říct jednu věc, která mě opravdu charakterizuje, je to láska k přírodě. I proto jsem tento e-shop nazvala Econata. Název Econata je složen ze 2 slov, které mají původ v latině a znamenají doslova zrozeno z přírody.

Jako každá žena ráda nakupuji pěkné a kvalitní věci. Mám ráda produkty, které se nevylučují s udržitelným životním stylem a péčí o přírodu. Z toho vychází i celá vize společnosti Econata. Chceme vám nabídnout produkty, pro které je typický minimální dopad na přírodu.

Další mojí láskou, kterou sdílím s celou svou rodinou je cestování. Nejezdíme za hranice jen za odpočinkem, rádi poznáváme nové kultury a životní styl tamních obyvatel.

Při jedné z našich cest jsme zavítali do Portugalska, kde jsme narazili na materiál, který všichni známe ze zátek do lahví na víno. Korek.


Korek je materiál, se kterým opravdu souzníme. Je 100% přírodní
, při jeho výrobě se neničí příroda, dokonce je i recyklovatelný. Co nás na něm ale tak zaujalo? Kůra korkového dubu se jednou za devět let oloupe a strom může dál růst. Navíc se surový korek využívá i jako univerzální přírodní vlákno. To jste určitě nevěděli, že? My donedávna taky ne.

A koho by napadlo, že se z něj dají vyrábět nejen zátky a podložky, ale i nádherné a jemné kabelky, batohy, peněženky a další doplňky rozličných barev, které si získají naše srdce?

Jelikož vás o ten zážitek nechceme připravit, rozhodli jsme se přivézt trochu té krásy také k nám a nabídnout vám ručně a s láskou šité produkty z portugalských manufaktur.

Každý kus je originál, protože i struktura a kůra korkového dubu je pokaždé trochu jiná.