O nás

Co stálo za zrodem Econata? 


Jmenuji se Hanka a kdybych měla říct jednu věc, která mě opravdu charakterizuje, je to láska k přírodě. I proto jsem tento e-shop nazvala Econata. Název Econata je složen ze 2 slov, které mají původ v latině a znamenají doslova zrozeno z přírody.

Jako každá žena ráda nakupuji pěkné a kvalitní věci. Mám ráda produkty, které se nevylučují s udržitelným životním stylem a péčí o přírodu. Z toho vychází i celá vize společnosti Econata. Chceme vám nabídnout produkty, pro které je typický minimální dopad na přírodu.

Další mojí láskou, kterou sdílím s celou svou rodinou je cestování. Nejezdíme za hranice jen za odpočinkem, rádi poznáváme nové kultury a životní styl tamních obyvatel.

Při jedné z našich cest jsme zavítali do Portugalska, kde jsme narazili na materiál, který všichni známe ze zátek do lahví na víno. Korek.


Korek je materiál, se kterým opravdu souzníme. Je 100% přírodní
, při jeho výrobě se neničí příroda, dokonce je i recyklovatelný. Co nás na něm ale tak zaujalo? Kůra korkového dubu se jednou za devět let oloupe a strom může dál růst. Navíc se surový korek využívá i jako univerzální přírodní vlákno. To jste určitě nevěděli, že? My donedávna taky ne.

A koho by napadlo, že se z něj dají vyrábět nejen zátky a podložky, ale i nádherné a jemné kabelky, batohy, peněženky a další doplňky rozličných barev, které si získají naše srdce?

Jelikož vás o ten zážitek nechceme připravit, rozhodli jsme se přivézt trochu té krásy také k nám a nabídnout vám ručně a s láskou šité produkty z portugalských manufaktur.

Každý kus je originál, protože i struktura a kůra korkového dubu je pokaždé trochu jiná.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení